Obavijest učenicima i roditeljima
Autor: Darko Čota, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji učenika Osnovne škole Drenje, dragi učenici,

zadovoljstvo mi je što Vas mogu pozdraviti na početku nove školske godine i zaželjeti uspješan povratak naših učenika u školske klupe. Evo i nekoliko informacija koje su važne Vama i našim učenicima.

Nastava počinje 7. rujna 2020. (ponedjeljak) i održavat će se po modelu A, a to znači nastava u školi.

Ukoliko dođe do promjene epidemioloških uvjeta, nastavu će biti moguće organizirati i po druga dva modela, a to su mješoviti oblik nastave (model B) i nastava na daljinu (model C), o čemu ćete biti na vrijeme obaviješteni.

Nastava će se odvijati u jednoj smjeni. Početak nastave u područnim školama je u 8:00 sati. Nastava za učenike predmetne nastave od 5. do 8. razreda počinje u 7:30 sati. Nastava za učenike od 1. do 4. razreda u matičnoj školi u Drenju  počinje u 8:15 sati.

Prijevoz učenika u matičnu školu odvijat će se kao i do sada posebnim autobusnim linijama uz pridržavanje propisanih uvjeta (obveza nošenja maske za vrijeme vožnje).

Raspored vožnje bit će objavljen na stranicama škole.

Škola je osigurala po dvije pamučne maske za svakog učenika od 5. do 8. razreda.

Učenici će preuzeti udžbenike za ovu školsku godinu prvog dana nastave.

Roditelji učenika 1. razreda mogu dopratiti djecu u školu.

Važno je da roditelji/skrbnici svih učenika:

• ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • ako im je izrečena mjera samoizolacije
  • ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

Također je važno da roditelji/skrbnici ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko:

• ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • ima izrečenu mjeru samoizolacije
  • imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Zabranjen je ulaz u školu svim neovlaštenim osobama osim u iznimnim slučajevima i uz najavu. Razrednici će dogovoriti mogućnosti međusobne komunikacije na daljinu jer se ne preporučuje ulazak roditelja u škole.

Na web stranicama škole nalaze se Upute za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad škole u 2020./2021. školskoj godini.

Detaljnije informacije o organizaciji nastave, raspored sati, školska kuhinja i ostalo, učenici će dobiti prvi dan nastave.

ravnatelj

Darko Čota