Obilježili smo 13. Tjedan psihologije
Autor: Administrator , 18. 2. 2020.

Svake godine u mjesecu veljači obilježava se Tjedan psihologije s ciljem populariziranja psihologije kao znanosti i struke. Ovogodišnji Tjedan psihologije obilježava se od 17. do 23. veljače diljem Lijepe naše.

U našoj je školi školska psihologinja Marija Jurić pripremila radionicu za zainteresirane učitelje „Bez stresa, molim!“. U opuštenoj atmosferi sudionici su imali priliku bolje se međusobno upoznati, promisliti i prepoznati vlastite simptome i uzroke stresa, likovno se izraziti i podijeliti svoje brige, kao i čuti druge kolege. Na kreativan i opušten način „zagrebali“ smo u područje upravljanja stresom i saznali jesmo li u opasnosti od sagorijevanja na poslu.

Uz navedeno, učenici petih razreda sudjelovali su u radionici “Psiholog i ja“ kako bi saznali što sve školski psiholog radi, što je psihologija, kako se mogu obratiti za pomoć i podršku te smo „srušili“ neke mitove i predrasude o odlasku k psihologu.

Ovo je naš mali doprinos obilježavanju ovogodišnjeg Tjedna psihologije.

Marija Jurić, školska psihologinja