Profesorica Nives Opačić čita knjige uz naše straničnike
Autor: Administrator , 17. 9. 2018.

Tijekom obilježavanja Dana hrvatskog jezika u ožujku ove godine u Osnovnoj školi Drenje ugostili smo hrvatsku jezikoslovku, znanstvenicu i književnicu Nives Opačić.

Profesorica je održala predavanje o Muško - ženskim odnosima. Naši učenici zahvalili su joj toplim pljeskom i malim znakom pažnje - straničnicima i glagoljičkim medaljonima koje su sami izradili.

Ovih dana posebno su nas razveselile njezine riječi objavljene u Vijencuknjiževnom listu za umjetnost, kulturu i znanost.​

Presretni što smo joj ostali u lijepom sjećanju, a tko zna možda su joj baš naši unikatni straničnici poslužili kao inspiracija za najnoviji tekst.

Web novinari

Izvor: Vijenac, rujan 2018.