Započeli smo novi eTwinningov projekt “Za mrvu kulture”

Datum objave: 1. rujna 2024.

Učenici petih razreda ove godine sudjeluju u eTwinningovom projektu “Za mrvu kulture”. Planirane su raznovrsne projektne aktivnosti u suradnji s partnerskim školama iz nekoliko europskih zemalja.

Tijekom projekta učenici će bolje naučiti:

1. Ophoditi se prema različitim skupinama ljudi:

Poštovanje prema prijateljima, roditeljima, bakama i djedovima, vršnjacima i odraslima je ključ društvene harmonije. Projekt će naglasiti važnost ljubaznosti, pažnje i poštovanja u komunikaciji i svakodnevnim interakcijama.

2. Komunicirati preko telefona i koristiti mobitel:

Pravila uljudnog odgovaranja na telefonske pozive, kao i kada i kako koristiti mobitel na primjeren način, bit će detaljno obrađena. Djeca će naučiti kako izbjegavati ometanje drugih i primjereno koristiti tehnologiju.

3. Ponašati se na internetu i društvenim mrežama:

Internet i društvene mreže donose nove izazove u komunikaciji. Edukacija će obuhvatiti pravila sigurnog i odgovornog ponašanja online, kao i zaštitu od cyberbullyinga.

4. Ponašati se na javnim mjestima, kulturnim ustanovama i tijekom putovanja:

Pravila i kodeksi uvaženog ponašanja i odijevanja za posjete muzejima, kazalištima, crkvama te na svečanim događajima kao koncertima klasične glazbe, bit će objašnjena, kako bi se mladi znali prilagoditi različitim društvenim okruženjima i situacijama.

Aktivnosti će učenici izvršavati pod vodstvom školske knjižničarke Vlatke Štrk i učitelja informatike Gorana Podunavca.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content