Nastavni listići iz engleskog jezika
Autor: Sanja Bulat, 6. 9. 2011.

Na satima engleskoga jezika učenici od 1. do 4. razreda slagali su puzzle s motivima životinja i biljaka u šumi. Pridruživali su hrvatske nazive za razne životinje i biljke u šumama engleskim nazivima (prilagođeno svakom razredu) i zatim od sličica i kartica s nazivima izradili pano posvećen biljnom i životinjskom šumskom svijetu. Učenici 4. razreda izradili su naslov za pano od riječi šuma na 10 različitih jezika. Učenici nižih razreda izrađivali su šumske životinje od papira. Svaki učenik je samostalno izradio i drvo od njegovih osnovnih dijelova te su svojim papirnatim drvećem učenici stvorili cijele nove šume. Učenici viših razreda preveli su pjesmu "The gifts of trees" s engleskog na hrvatski jezik te otkrili koje sve darove primamo od drveća. Svi učenici na kraju su dobili nastavne listiće na kojima su trebali docrtati životinje i biljke koje su usvojili te nastavni listić sa zadatcima za provjeru usvojenog znanja.

Kliknite ovdje kako biste pogledali što sam sve radila s učenicima razredne nastave na engleskom jeziku!

Nastavne listiće možete pogledati pod Opširnije!

Učenici 4. razreda pridružuju odjeljke pjesmice Darovi drveća na hrvatskom i engleskom jeziku te pronalaze odgovarajuće sličice.

Pjesmica Darovi drveća. Učenici 4. razreda prevode pjesmu i pritom otkrivaju što nam drveće daruje.

Priloženi dokumenti:
Draw_a_forest_-_nacrtaj_sumu.doc (757.00 KB)