LITERARNI RADOVI
Blago Olimpijskih igara
Autor: Marina Mijatović, 14. 11. 2013.

Utemeljitelj suvremenih Igara - Pierre de Coubertin

Blago Olimpijskih igara je knjiga koja govori o najvećem sportskom događaju na svijetu - Olimpijskim igrama. Tijekom kratke 117-godišnje olimpijske povijesti svi veći gradovi su željeli biti domaćini. U jedinstvenoj suradnji s Olimpijskim muzejom u Lausanni i partnerstvu s Međunarodnim olimpijskim odborom, nastala je knjiga koja s više od 200 fotografija, zasebnih priloga i preslika rijetkih dokumenata, nastoji oživjeti povijest Igara i njezinih sudionika.

Upoznala sam sve gradove u kojima su bile Olimpijske igre: 1896. - Atena, 1924. - Pariz, 1936. - Berlin, 2008. – Peking, nedostaje grandiozni London 2012.

Posebno  me se dojmila priča o antičkim igrama i utemeljitelju suvremenih Igara - Pierre de Coubertin.

Blago Olimpijskih igara je jedna od četiriju najtraženijih knjiga u Mjesecu knjige 2013. u knjižnici Osnovne škole Drenje.

Razlozi i preporuke: grafički izgled knjige (korice); bogatstvo fotografija i ilustracija; malo teksta (to privlači sve učenike); preporuke: o Pekingu sam doznala ono što nisam vidjela na TV-u, a vjerujem da  ćete i vi otkriti nešto novo.