Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 23. 10. 2015.

Ovih dana u učionici povijesti možete vidjeti sve ono što je nekada bilo, a tome je prošlo i pola stoljeća, sastavni dio svake kuhinje.

Riječ je o starinama koje su marljivo prikupili naši učenici od 5. do 8. razreda s učiteljicom Zlaticom Dumančić.

Bogati špeceraj već je složen po daski za tijesto; sito za brašno; raslukač; pregač za domaćicu i kuvarice na zidu. Na siniji su već mjerice i kantice za mlijeko, solnica, vaga, mlinac za kavu, čokančići, escajg, petrolejska lampa…

S jeseni slavonske su kuće pune plodova pa je i učionicu zamirisao šareni jesenji sepetVrijedne ruke Slavonki prostrle su šlingani stolnjak, ispekle kruh i kako to treba biti, stavile u otarak i prekrižile.

Izložbom u učionici pokazali smo koliko volimo i poštujemo našu bogatu tradiciju i da svatko od nas može biti ponosni baštinik hrvatske kulture i njezine povijesti.

Slike govore više od riječi pa OVDJE pogledajte izloške i imenujte!