Međunarodni dan nenasilja
Autor: Vlatka Štrk, 2. 10. 2015.

Povodom Međunarodnog dana nenasilja koji se obilježava 2. listopada na dan rođenja Mahatma Gandhija, velikog mirotvorca, školska pedagoginja i psihologinja provodile su radionice s učenicima petih i šestih razreda kao i s onim mlađima, od prvog do četvrtog razreda.

Učenici su u različitim aktivnostima primjećivali što njihovi prijatelji rade dobro te ih pohvalili, što ujedno znači upoznavanje i poštivanje. U aktivnosti dovršavanja stripa pokazali su svoje maštu i kreativnost te su odgovorili kako riješiti sukob, kome se obratiti za pomoć i slično. Kasnije su pisali poruke mira i poruke za nenasilno ponašanje. Naši najmlađi učenici također su bili kreativni te su u aktivnosti „Različitko“ sami kreirali čovjeka, a poanta je bila kako svatko od nas svijet gleda drugačijim naočalama te da su svi vrijedni poštovanja, bez obzira na (ne)vidljive različitosti. Više fotografija možete pogledati OVDJE.

Budite promjena koju želite vidjeti u svijetu!