Moja prva knjiga
Autor: Vlatka Štrk, 14. 4. 2015.

Moja prva knjiga državni je natječaj za učenike osnovnih škola, a nalazi se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Kontinuirano se provodi od 2004. godine. Naime, riječ je o kreativnom i stvaralačkom projektu koji potiče i ohrabruje djecu te im pruža mogućnost izražavanja maštovitosti i talenta.

Ove godine i naši su učenici sudjelovali u izradi prve knjige: Marina Petanjak, učenica 3. razreda pisala je o Neobičnom putovanju vesele družine; Anika Stošić, učenica 4. razreda sudjelovala je s naslovom Dome, slatki dome te Marko Filaković, učenik 5. razreda izrađivao je knjigu naslova Noćna mora jednog Marka. Učenici su, uz sadržaj, knjige i ilustrirali te je sve poslano na adresu udruge Kalibra. Našim marljivim autorima držimo palčeve jer ćemo možda jedan od ovih naslova biti pobjednički!