Glagoljica oživjela u našim imenima
Autor: Evica Dernej, Lana Ključarić, 17. 3. 2015.

I ove smo se godine prisjetili Dana hrvatskoga jezika, 17.3.1967., kada je u listu „Telegram“ objavljena „Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika.“

Naša tema bila je – GLAGOLJICA, prvo hrvatsko pismo.

Na satu likovne kulture učenici su oblikovali glagoljička slova od glinamola. Oni vještiji išli su i korak dalje, pa među izlošcima pogledima plijeni Baščanska ploča (oko 1100.) Višeslavova krstionica (9. stoljeće).

Na satu hrvatskoga jezika bavili smo se istraživanjem i učenjem (zanimljivih) novih spoznaja o ovom neobičnom pismu.

Kako sve ovo ne bi bilo mrtvo slovo na papiru, uključili smo sve učenike – Napiši svoje im glagoljičkim slovima.

Više fotografija pogledajte OVDJE.