Zbogom masnim tipkovnicama!
Autor: Leonarda Apati, Mateja Sinjeri, 29. 1. 2015.

Neki od nas tipkaju otmjenošću pijanista, drugi po tipkama nabijaju kao po bubnju. S obzirom na to da svatko od nas tipka drugačije američki i kineski znanstvenici pobrinuli su se razviti tipkovnicu koja prepoznaje način pisanja njezina vlasnika, a to čini pretvaranjem pokreta po tipkovnici u dinamične električne signale, koji djeluju poput svojevrsnog biometrijskog potpisa. Na taj način može precizno identificirati korisnike koji su sjeli za naše računalo na temelju načina tipkanja.

I dok u našoj novoj informatičkoj učionici tipkovnice još uvijek donekle blistaju, veseli nas činjenica da je zahvaljujući dizajnu i materijalima od kojih je napravljena, ova tipkovnica onemogućava kojekakvim mrvicama da se nepovratno zaglave među tipkama.

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/zabava?news_id=11009