Čovječe, ispravi se!
Autor: Administrator , 13. 12. 2014.

U povodu 68. rođendana UNICEF-a i 25. rođendana Konvencije o pravima djeteta, Ured UNICEF-a za Hrvatsku je na svojim internetskim stranicama objavio računalnu igru za djecu osnovnoškolske dobi „Čovječe, ispravi se".

Igranjem ove igrice Čovječe, ispravi se djeca mogu provjeriti i produbiti svoje znanje o vlastitim pravima na život i razvoj, zaštitu, sudjelovanje, igru, kao i drugim pravima.

Nakon uspješnog svladavanja igrice, svaki igrač i igračica osvajaju određen broj bodova i diplomu „pravobranka" ili „pravobranke" koju mogu isprintati i sačuvati za uspomenu.

Što je još važnije, djeca na zabavan način mogu otkriti prava koja pripadaju njima i svakom djetetu na svijetu, naučiti razliku između potreba i želja, a sve što nauče mogu primijeniti u životu.

Web novinari

Izvor: http://unicef.hr/show.jsp?newscontainer=198869&page=146930&singlenewsid=198882#news198882