Google u čast Ivane Brlić Mažuranić
Autor: Administrator , 18. 4. 2014.

Najkorištenija svjetska internetska tražilica Google u petak je prigodnom izmjenom svoga logotipa obilježila 140. godišnjicu rođenja hrvatske književnice Ivane Brlić Mažuranić.

Klikom na logotip otvaraju se poveznice na stranice posvećene najvećoj hrvatskoj spisateljici za djecu, autorici "Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića" i "Priča iz davnine".

Ivana Brlić Mažuranić rođena je 18. travnja 1874. u Ogulinu. Prevođena na brojne svjetske jezike, nazivana hrvatskim Andersenom, stoji uz bok najvažnijim autorima svjetske dječje književnosti svoga vremena. Dvaput je bila nominirana za Nobela za književnost. Umrla je 1938. godine u Zagrebu.

Izvor: HINA