Bedem ljubavi

Valentinovo, Dan sv. Valentina ili Dan zaljubljenih blagdan je koji se obilježava 14. veljače.

Najstariju čestitku za Valentinovo napisao je francuski vojvoda Charles Orleanski. Namijenio ju je svojoj supruzi dok je bio u zatočeništvu u Engleskoj. Simbol je Valentinova i Kupid, starorimski bog ljubavi. Često se prikazuje kako drži luk i strijelu jer se vjeruje da se onaj koga on pogodi svojom čarobnom strelicom odmah zaljubi.

Svake se godine za Valentinovo pošalje oko bilijun poruka. I mi smo ih ove godine slali na način da smo na bedemu ljubavi, koji su izradili učenici 8.a razreda s učiteljicom Zlaticom Dumančić, ispisali poruke nama dragima osobama. Za pisanje poruka i stihova jedni su inspiraciju pronašli na satu hrvatskoga jezika, a drugi su već od prije znali što žele poručiti pa su to i zapisali. Više fotografija pogledajte pod opširnije!