Dan sjećanja na Vukovar – Naša priča o gradu
Autor: Evica Dernej, 19. 11. 2013.

Posjetivši Vukovar, naši su osmaši bili začuđeni preobrazbom – Kako je moguće da iz ruševina nastane još ljepši grad?

Tako se na satima povijesti i hrvatskoga jezika rodila ideja o stvaranju knjige o Vukovaru. Ona će bilježiti naše posjete, fotografije, anegdote, dojmove…

Knjigu smo nazvali „Naša priča o gradu“.

Dan sjećanja na Vukovar obilježili smo u holu naše nove i svijetle škole.

Kako smo 16. studenoga obilježili Međunarodni dan tolerancije, našom školom i ovoga svečanoga dana, čuo se Lennon i, ma kako nedostižan on bio, postao je pjevljiv.

Učenica VIII.a, Amela Vorgić, svojom prezentacijom odvela nas je u prošlo stoljeće: svijetle ulice Vukovara postadoše svjetlijima nakon rata.

Više fotografija pogledajte OVDJE.