13. studenoga - Svjetski dan ljubaznosti
Autor: Karla Petanjak, 13. 11. 2013.

Na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, u Tokyju je 13. studenog 1998. godine održana konferencija o ljubaznosti i tom je prilikom donesena posebna deklaracija koja među ostalim govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti. Taj dan je prilika da razmislimo o svojim dosadašnjim postupcima, postavljajući se iznad teritorijalnih, kulturoloških ili religijskih granica te da shvatimo da smo dio globalnog društva jer nismo niti bolji niti lošiji od pripadnika drugih kultura, rasa ili religija.

Ako ništa drugo, na ovaj dan osobama oko nas možemo uputiti pokoju lijepu riječ i/ili im se barem iskreno i toplo nasmiješiti. :)

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/kalendar?news_id=1877