Svjetski dan zaštite šuma
Autor: Aneta Orešković Buljan, 21. 3. 2012.

Svjetski dan zaštite šuma obilježava se svake godine 21. ožujka i taj dan predstavlja priliku da se podsjeti na važnost šuma i njihove zaštite. Stoga nije uzaludno za sumirati što to sve naša školska stranica nudi za bolje razumijevanje onoga svega što bi o šumama trebali znati. Dakle, klikom na par poveznica prošetat ćemo se raznim materijalima koji su vam ovdje dostupni. O samom projektu Međunarodna godina šuma i njegovom cilju više možete pročitati ovdje, ali i pogledati videpzapise naših učenika, poslušati neke od najljepših recitacija hrvatskih pjesama, zaviriti u prošlost šuma i još mnogo toga. Prisjetite se i vaših likovnih radova koje smo objavili. No, šetajući kroz arhiv naići ćete na još niz zanimljivosti o šumama u našim rubrikama Šuma razredne nastave i Šuma predmetne nastave. Što na kraju reći - osim toga da mi o šumama pišemo i skrbimo svakodnevno, a ne samo na današnji dan.