Dani kruha u Područnoj školi Slatinik Drenjski
Autor: Željka Rossi, 6. 11. 2011.

U Područnoj školi Slatinik Drenjski obilježili smo Dane kruha tako što smo za motivaciju odgledali prezentaciju Od zrna do kruha te porazgovarali na tu temu. Za vrijeme odmora blagovali smo pekarske proizvode koje su ispekle vrijedne mame. Na satu hrvatskog jezika interpretirali smo pjesmicu Pekar te riješili zadatke. Prisjetili smo se izreka o kruhu, zapisali ih i analizirali. Pod likovnom kulturum od tijesta, koje smo zamijesili od brašna i soli, izrađivali smo pekarske proizvode u košaricama te praščiće. Naknadno smo naše radove obojali temperama. Za vrijeme matematike smišljali smo i rješavali zadatke riječima zbrajanjem, oduzimanjem, množenjem, dijeljenjem te mjernim jedinicama. :)  Kliknite ovdje kako biste se i sami uvjerili da je pecivo bilo jako, jako ukusno što se dobro vidi na izrazima lica naših učenika.