5. listopada - Svjetski dan učitelja
Autor: Administrator , 4. 10. 2010.

Čuvena je mudrost Grka: „Ljepota učiteljskog poziva dar je bogova.“ Učitelj ima moć zapaliti iskru radoznalosti, odškrinuti vrata znanja i svakom djetetu omogućiti razvoj sposobnosti, inteligencije i talenta pomoću kojih može postati što god želi. Nije li to „dar bogova?“

Neka Vam je svaki dan koji provedete sa svojim učenicima poticaj za promicanje istinskih vrijednosti! SRETAN VAM VAŠ DAN – SVJETSKI DAN UČITELJA!

Svjetski dan učitelja slavi se svake godine 5. listopada., dan kad je 1966. potpisana Preporuka o statusu učitelja. Na Svjetski dan učitelja slavimo učitelje i njihovu plemenitu i tešku misiju – obrazovanje i odgajanje djece. Učiteljski poziv  nije samo proces davanja informacija. To je umjetnost razvijanja dječjeg karaktera koji će ga naučiti da živi iskreno, slobodno i okruženo ljubavlju.