Tko je sve u Klubu najskockanijih?
Autor: Administrator , 11. 5. 2011.

CARNet je odlučio najbolje školske webove izdvojiti u posebnu kategoriju nazvanu Klub najskockanijih. Čast ulaska u ovu kategoriju pripala je i našoj školi koja je prošle godine, u kategoriji juniori, osvojila nagradu za najskockaniji web.

Trenutno se u Klubu najskockanijih nalazi devet škola, od kojih se čak osam izjasnilo da želi sudjelovati u ovogodišnjem natjecanju. To su redom: II. gimnazija Osijek, Osijek; II. osnovna škola Čakovec, Čakovec; III. osnovna škola Čakovec, Čakovec; OŠ Drenje, Drenje; OŠ kneza Mislava, Kaštel Sućurac; OŠ Matija Gubec, Cernik; OŠ Popovac, Popovac i OŠ Slavka Kolara, Hercegovac.

O Klubu najskockanijih

Kako bismo jasnije i pravednije mogli procijeniti kvalitetu izrade ali i održavanja školskih webova, na poticaj stručnog žirija od ove smo godine uveli novu kategoriju u natjecanju Skockajte web! Riječ je o kategoriji Klub najskockanijih u koju automatski ulaze pobjednici, odnosno škole koje su na našim CMS natjecanjima osvojile neku od nagrada. Te su škole automatski uključene u kategoriju Klub najskockanijih i to je jedina kategorija u kojoj se, ukoliko žele, mogu natjecati.

To su redom:

• II. gimnazija Osijek, Osijek
  • II. osnovna škola Čakovec, Čakovec
  • III. osnovna škola Čakovec, Čakovec
  • OŠ Drenje, Drenje
  • OŠ kneza Mislava, Kaštel Sućurac
  • OŠ Matija Gubec, Cernik
  • OŠ Popovac, Popovac
  • OŠ Slavka Kolara, Hercegovac.

Ocjenjivački sud natjecanja pregledat će webove u ovoj kategoriji kao i sve druge webove, no osim cjelokupnog dojma weba natjecatelji iz kategorije Klub najskockanijih imat će i jedan poseban zadatak.

Web koji će najbolje prezentirati aktivnosti vezane uz Međunarodnu godinu šuma te čiji će cjelokupni web biti ocjenjen kao najbolji bit će pobjednički. U ovoj je kategoriji dakle predviđena jedna nagrada.

Zadatak za najskockanije

Članovi Kluba na ovogodišnjem natjecanju dobivaju poseban zadatak: školskim aktivnostima i na webu obraditi temu '2011: Međunarodna godina šuma'. Nastali materijali trebaju biti edukativni, a tema treba biti obrađena multidisciplinarno.

Ideje za obilježavanje Međunarodne godine šuma

Glavna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 2011. godinu Međunarodnom godinom šuma s ciljem podizanja svijesti o održivom upravljanju, očuvanja i održivom razvoju svih tipova šuma.

Više informacija o Međunarodnoj godini šuma nalazi se na http://www.un.org/en/events/iyof2011/.

Ideje za obradu teme vezane uz predmete:

• biologija: list, vrste stabala, životinje, … flora i fauna
  • ekologija: održivo gospodarenje šumama, načini očuvanja prirode, ekosustav, organizacija sortiranja otpada
  • fizika: osmoza
  • geografija: vrste šuma i drveda po državama i kontinentima; kako drvede i životinje u šumama utječu na ljude i obrnuto, hrvatske prašume
  • hrvatski: obraditi temu slavenske mitologije, napisati pjesmu o šumi
  • likovni: crtati šumu, napraviti poster
  • povijest: Venecija
  • strani jezici: predstaviti riječ šuma na što više jezika, prevesti cijelu ili dio deklaracije o šumama
  • terenska nastava: sadnja drveda, posjet šumi, hraniti životinje
  • povezati različite predmete.

Škola treba biti aktivna na ovu temu i popratiti je na webu, iskoristiti prednosti weba, kao što su:

• online kviz
  • snimiti i uploadati video uradak
  • napraviti i uploadati audio file / podcast
  • izraditi nastavne / edukativne materijale (tekst, ppt, …)
  • napraviti foto galerije
  • izraditi i objaviti animacije
  • izraditi online edukativne igre.

Izvor: www.skole.hr