Majčin dan!
Autor: Sara Agatić, Danijela Tot, 8. 5. 2011.

Ne treba uopće napominjati da je mama svakom čovjeku na svijetu najvažnije biće prema kojem osjećamo ljubav koja nema cijene. Ipak, na njezin dan - Majčin dan, pokušavamo svoju ljubav i pažnju iskazati nekim znakom pažnje. Donosimo ideje za vas učenike, iako stručnjaci kažu da bi poklon trebao biti napravljen posebno za svaku mamu, baš kao što je i svaka mama posebna na svoj način.

Svrha majčina dana je probuditi uspavanu ljubav i zahvalnost prema ženama koje su nas rodile. Majčin dan je tu da nas podsjeti na našu dužnost prije nego bude prekasno. Nakana ovoga dana jest da aktivnije razmišljamo o našim dragim majkama. Da riječima, darovima, djelima, osjećajima, i na sve druge moguće načine udovoljimo majci i usrećujemo je svakog dana, trajno imajući na umu Majčin dan.

Savjet za kraj: Recite vašoj majci nekoliko lijepih riječi, pohvala te koliko je volite. Majčina ljubav je nova svaki dan smiley