Učenici PŠ Slatinik Drenjski pobjednici natječaja „Najmlađi za vode Hrvatske 2021. – 2022.“
Autor: Administrator , 23. 3. 2022.

Na natječaj Hrvatskih voda „Najmlađi za vode Hrvatske 2021. – 2022.“, posvećen Svjetskom danu voda 2022. i temi „Podzemne vode: učinimo nevidljivo vidljivim“, pristigla su 273 učenička rada iz cijele Hrvatske.

Povjerenstvo za pregled, usporedbu i odabir radova je izabralo one najbolje, uzimajući u obzir zastupljenost zadane teme, jedinstvenost projekta, inovativnost, glavnu poruku i cilj projekta, uspješnost edukacije i podizanja svijesti o očuvanju voda/podzemnih voda, uključenost učenika u projekt i druge elemente važne za ukupni edukativni dojam projekta.

S ponosom i veseljem vas obavještavamo kako je u kategoriji likovnih radova učenika razredne nastave najboljim proglašen rad učenika PŠ Slatinik Drenjski. Riječ je o maketi bunara koju su izradili učenici četvrtoga razreda – Karlo i Mia Matanovac.

Hrvatske vode će našim učenicima uskoro dodijeliti prigodne nagrade edukativnog sadržaja. Ono što sada znamo je da cijeli njihov razred osvaja majice, a zid PŠ Slatinik Drenjski bit će ukrašen još jednom plaketom.

Cijeli je razred, pod mentorstvom učiteljice Željke Rossi, sudjelovao u različitim projektnim aktivnostima vezanim uz podzemne vode – nevidljivom blagu koje ima vidljiv utjecaj na naš svakodnevni život.

Pogledajte njihovu izvedbu pjesme Škripi đeram. Tamburice sviraju Karlo, Marko i Mia. Majke učenika su se pobrinule da svi učenici odjenu nošnje tako da vizualni dojam bude upotpunjen. I dok uživamo u pjesmi, čestitamo još jednom našim učenicima i učiteljici Željki!

Više fotografija možete pogledati na ovoj poveznici.