"Drevni i lijepi jeziče Hrvata" - Vladimir Nazor
Autor: Evica Dernej, Mihaela Topić, 18. 3. 2022.

Ovim aktivnostima obilježili smo Dane hrvatskoga jezika (od 14. do 17. ožujka).

Učenici od 5. do 8. razreda pridružili su se internetskim predavanjima koja je organizirao Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje. Neka su predavanja pratili u školi, a neka kod kuće.

Učenici petih razreda poslušali su predavanje Kako nastaje rječnik?

Šestaši su uživali u predavanjima Jezični savjeti i Jezik društvenih mreža.

Sedmi i osmi nazočili su trima predavanjima: Jezični savjeti, Anglizmi u hrvatskome jeziku i Jezik društvenih mreža.

Učenici su pisali bilješke, a na satu Hrvatskoga jezika raspravljali o zanimljivim primjerima koje će koristiti u pisanju i usmenom izražavanju.

Zaključili su da je jezik dostupan na mreži, jednako kao u knjižnici ili učionici Hrvatskoga jezika.

Predavači su im otkrili i nove mrežne stranice koje im nude odgovore na pitanja iz gramatike, rječnika i pravopisa. Navodimo ih kako bismo pomogli svima koji u kući nemaju neki od jezičnih priručnika:

Više fotografija s predavanja možete pogledati na ovoj poveznici.

Učite, njegujte, istražujte i čuvajte svoj hrvatski!