Obilježili smo 15. Tjedan psihologije u OŠ Drenje
Autor: Administrator , 4. 3. 2022.

Svake godine u veljači se obilježava Tjedan psihologije u Hrvatskoj s ciljem populariziranja psihologije kao znanosti i struke. Povodom toga, školska psihologinja Marija Jurić 14. veljače održala je radionicu za učitelje „Mindfulness u školi“.

Cilj radionice bio je upoznati učitelje s dobrobitima mindfulnessa kroz odabrane vježbe. Učitelji su tako imali priliku osvijestiti mindful način jedenja kroz vježbu s grožđicom, zatim mindful način disanja kroz vježbu puna svjesnost disanja te vježbu puna svjesnost hodanja. Na početku radionice učitelji su procijenili zadovoljstvo u različitim kategorijama poput odnosa, obitelji, posla, zabave i sl. Radionica nas je potaknula na razmišljanje o mogućnosti izbora i namjernog obraćanja pozornosti na male stvari. Ovo je ujedno i aktivnost u sklopu projekta preventivnog programa „Briga o sebi i drugima“ za koji smo dobili novčanu potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Uz navedeno, također u sklopu 15. Tjedna psihologije, 15. veljače učitelj informatike Goran Podunavac i psihologinja održali su predavanje o provedenom eTwinning projektu s temom „Ja i sva moja lica – predstavljanje priručnika“ u organizaciji Društva psihologa Vukovarsko- srijemske županije. Sretni smo što smo imali priliku promovirati mentalno zdravlje i provedene projektne aktivnosti jer je krovna tema ovogodišnjeg tjedna „Čuvajmo (mentalno) zdravlje“.

Marija Jurić, školska psihologinja