Zasadi stablo, ne budi panj!
Autor: Administrator , 16. 11. 2021.

Početkom studenoga u Osnovnoj školi Drenje održana je akcija sadnje stabala. Time su se naši cvjećari, pod vodstvom učiteljice Danijele Slišković, priključili nacionalnoj kampanji ”Zasadi stablo, ne budi panj!”.

Zahvaljujući Hrvatskim šumama d.o.o. iz RJ Rasadnici Višnjevac, naš školski vrt je postao bogatiji za pet sadnica hrasta lužnjaka (Quercus robur L.).

Akcija kolektivne sadnje stabala ima za cilj razvoj ekološke svijesti, izgradnju pozitivnih stavova vezanih uz održivi razvoj te poticanje odgovornost za okoliš i za budućnost lokalne, ali i globalne zajednice.

Učenici naše škole rado sudjeluju u ovoj hvalevrijednoj akciji. Ne sumnjamo da će s ponosom svake godine pratiti kako stabla rastu i stasaju zajedno s njima.