Viktorija i Kristijan uspješni na matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“
Autor: Administrator , 22. 7. 2021.

Objavljeni su rezultati međunarodnog natjecanja „Klokan bez granica“ s imenima učenika koji su se plasirali u 10 % najboljih.

Učenici su raspoređeni po kategorijama koje ovise o razredu. Najmlađi su raspoređeni u skupine Pčelica i Leptirić, a oni malo stariji u Ecolier, Benjamin, Cadet, Junior i Student.

Među 10 % najboljih u državi iz naše škole su:

- Viktorija Zorbas (2. razred, Područna škola Slatinik Drenjski), mentorica Željka Rossi

- Kristijan Petej (3. razred, Područna škola Kućanci), mentorica Ivana Ilić

Cilj je natjecanja popularizirati matematiku i motivirati učenike na učenje matematike izvan škole. Zainteresiranost za natjecanje vrlo je velika, što dokazuje brojka od nekoliko desetaka tisuća prijavljenih učenika.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama!