Međunarodni dan zagrljaja - 21. siječnja
Autor: Aneta Orešković Buljan, 26. 1. 2021.

Zagrljaj je nerijetko predmet znanstvenih istraživanja pa, osim što postoji niz različitih vrsta zagrljaja, znamo i da svaki zagrljaj ima svoju moć. Dokazano je da zagrljaj poboljšava zdravlje srca, smanjuje osjećaj anksioznosti, podiže razinu hormona sreće, razvija povjerenje i osjećaj sigurnosti, povećava samopouzdanje, jača imunitet i pomaže ljudima kada se nose s teškim životnim situacijama.

Većina će se složiti da nam u vrijeme pandemije koronavirusa najviše nedostaje zagrljaj pa smo upravo zbog toga, u sklopu eTwinning projekta Me, Myself & I, obilježili Međunarodni dan zagrljaja u našoj školi.

Učenici razredne nastave su osvijestili snagu i važnost zagrljaja pomoću slikovnice “Mali T.Rex i nemogući zagrljaj” i ovog videozapisa

Radionicu smo zaokružili izradom vlastitih “ježića za grljenje”.

Neka Međunarodni dan zagrljaja bude samo podsjetnik na gestu koju trebamo činiti svakoga dana, za vlastito i dobro svojih bližnjih!

Više fotografija pogledajte pod opširnije.