Svjetski dan učitelja
Autor: ALEN MATANOVAC, 5. 10. 2020.

Dragi učitelji, sretan Vam Vaš dan!

Svjetski dan učitelja obilježavamo 5. listopada od 1994. godine, kada ga je proglasio UNESCO, želeći ukazati na važnost Preporuke o statusu učitelja, potpisane istoga datuma 1966. godine.

Povratkom u školske klupe shvatili smo koliko nam naši učitelji znače, jer smo u online nastavi morali samostalno raditi i oslanjati se na digitalne alate.

Volimo zapitkivati, upadati u riječ, odgovarati jednom riječju, dobiti odgovore na sva pitanja u što kraćem vremenu... Volimo se smijati, ali i ljutiti zbog ocjene!

Naši učitelji poučavaju, odgovaraju, pohvaljuju, krtiziraju, opraštaju, tješe, opominju, suosjećaju, slušaju. Upravo zato želimo naglasiti Vašu važnost u našem odrastanju i obrazovanju.

Alen Matanovac, 7.b