Osmaši u Karlovcu
Autor: Mateja Brkić, 8. 3. 2020.

Učenici osmih razreda 4. ožujka 2020. godine posjetili su grad Karlovac u sklopu projekta kojeg provodi Javna ustanova Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Cilj je ovoga posjeta proširiti znanje učenika o Domovinskom ratu.

Došavši u Karlovac, prvo odredište bio je Muzej Domovinskog rata Turanj-Karlovac. Učenici su slušali predavanje o Domovinskom ratu i događajima na karlovačkom bojištu te razgledali unutarnji i vanjski postav Muzeja.

Nakon obilaska Muzeja krenuli smo k Aleji branitelja, gdje je veteranka 110. brigade učenicima održala kratko predavanje. Nakon toga uslijedio je ručak.

U poslijepodnevnim satima učenici su posjetili stari grad Dubovac, slatkovodni akvarij – Aquatiku te na kraju Gradski muzej Karlovac.

Od 17 sati učenici su razgledali centar grada Karlovca te se okrijepili sladoledom ili toplim napitkom. Kućama su se vratili oko 22 sata, vidno  zadovoljni i puni dojmova.

Kako su se osmaši proveli u Karlovcu, pogledajte ovdje.