Održano natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja u našoj školi
Autor: Matej Matin, 19. 11. 2019.

Od 11. do 15. studenoga 2019. godine u Osnovnoj školi Drenje održano je četvrti put međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2019.

Ovo natjecanje potiče razvoj računalnog razmišljanje kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje.

Na online natjecanju sudjelovalo je pedesetak učenika naše škole rješavajući 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Najbolji rezultat ostvario je učenik Ilija Kovač koji se plasirao među 10% najboljih natjecatelja u kategoriji MiliDabar s osvojenih 10,5 bodova. Čestitamo!