Pobjednici smo međunarodnog natječaja Postani umjetnik Dunava 2019!
Autor: Administrator , 8. 10. 2019.

Učenici Ilija Kovač, Ema Matijaković, Filip Zorbas, Ivan Matković, Antonio i Kristijan Saks te Ivano i Martina Matanovac ovogodišnji su pobjednici međunarodnog natječaja “Postani umjetnik Dunava 2019!”.

Riječ je o likovnom natječaju koji svake godine okuplja veliki broj umjetnika u dobi od šest do 16 godina, a provodi se u svih 13 zemalja podunavske regije.

Inspirirani moćnim Dunavom učenici razredne nastave iz PŠ Slatinik Drenjski oduševili su žiri svojom kreativnošću koju možete vidjeti na priloženoj fotografiji.

667 učenika iz 127 škola prijavilo je svoje uratke na natječaj (275 likovnih radova i 72 videozapisa). Nijanse su na kraju odlučivale pa tako učenici Osnovne škole Drenje dijele prvo mjesto s učenicima iz Austrije i Srbije.

16. listopada 2019. godine naši učenici putuju na nagradno putovanje u Budimpeštu gdje će se tijekom tri dana družiti s ostalim nagrađenim učenicima i uživati u razgledavanju znamenitosti mađarske prijestolnice.

Čestitke nagrađenim učenicima i njihovoj mentorici Željki Rossi!