Likovni natječaj PLASTELINKO
Autor: Željka Rossi, 1. 7. 2019.

Učenici 3. i 4. razreda PO Slatinik Drenjski sudjelovali su na još jednom likovnom natječaju s likovnom tehnikom koja je za nas potpuno nova. Plastelin smo do sada koristili kao masu za oblikovanje, a nikada za slikanje tako da nam je ovo bilo jako zanimljivo i izazovno. Osnovna škola Pantovčak iz Zagreba pod vodstvom profesora likovne kulture Tihomira Razumu u sklopu Erazmus + projekta KA101 "Resourceful school" organizirala je natječaj za učenike od 1. do 4. razreda kako bi se učenicima i učiteljima predstavila nova tehnika slikanja plastelinom. Za učenike 5. do 8. razreda organiziran je u sklopu Erazmus+ projekta KA229 "Sustainbility-everyone´s responsibility" kako bi se potaklo učenike na proučavanje obnovljivih izvora energija s naglaskom na njihovu važnost za budućnost čovječanstva. Tema za učenike od 1. do 4. razreda: Energija vode (motiv: rijeka, potok). Vrednovanje - Kod radova se ocjenjivalo korištenje tehnike u interpretaciji zadane teme, originalnost, kreativnost, kompozicija rada i cjelokupan umjetnički dojam. Izložba likovnih radova održala se od 7. lipnja do 15. lipnja. Proglašenje i dodjela nagrada i zahvalnica održani su 7. lipnja 2019. godine u Osnovnoj školi Pantovčak. Od 160 pristiglih radova 40 je izloženo, a među njima i 4 likovna rada naših učenika i to radovi Antonija Saksa, Ivana Matanovca, Filipa Zorbasa, a rad Ivana Matkovića je bio i posebno pohvaljeni rad. Iskoristili smo priliku i posjetili Tehnički muzej Nikola Tesla i njihov Planetarij, Izložbu malih željeznica, Muzej iluzija, Hrvatsko narodno kazalište, Trg bana Josipa Jelačića, Zrinjevac, vozili se tramvajem i vlakom. U Osnovnoj školi Pantovčak su nas predivno primili i svima dodijelili poklone jer smo potegli tako daleki put i pridonijeli ostvarenju njihovog projekta. Svi učenicu su dobili cd o Zagrebu, knjigu o Zagrebu, plan grada Zagreba, licitarsko srce, privjesak s nazivom OŠ Pantovčak i čokoladicu. Na prigodnoj priredbi dodijeljene su zahvalnice najuspješnijim učenicima među kojima je bio i naš Ivan Matković. Lijepo su nas ugostili i počastili te se s nama družili. Više fotografija pogledajte OVDJE.

Učiteljica Željka Rossi