Svjetski dan plesa
Autor: Patricia Brkić, 30. 4. 2019.

Osnovna škola Drenje 29. travnja 2019. godine sudjelovala je na obilježavanju Svjetskog dana plesa koji se u Đakovu obilježava zadnjih šest godina.

Većina nas ni jednom nije bila  na takvom događaju i sve nam je bilo novo. Najviše smo ˝strepili˝ oko zajedničke koreografije koju na početku izvode svi sudionici zajedno, a ovoga puta ih je bilo preko 300. No, na kraju smo ipak uspjeli i otplesali puno bolje od očekivanog.

Nakon zajedničke koreografije, redale su se koreografije koje su izvodile škole/grupe pojedinačno. Neki su imali tremu jer nisu bili sigurni u sebe, a drugima je opet padalo samopouzdanje pogledom na prepune tribine i gledanjem drugih nastupa. Bojali smo se da ćemo zbog premalo sati pripreme nešto uprskati. Kada je došao red na nas, slušali smo upute naše učiteljice Mihaele Topić i rasporedili se po dvorani.

Pjesma je krenula i uz neke sitne, skoro i neprimjetne pogreške, otplesali smo svoju koreografiju, a nakon toga se naklonili, dobili pljesak i učiteljičine pohvale te smo sretno i ponosno odšetali na tribine.

Ovaj nastup i druženje svakako će nam ostati u lijepom sjećanju.

Patricia Brkić, 8.a