"Ruksak pun kulture" stiže u Osnovnu školu Drenje
Autor: Administrator , 28. 3. 2019.

Danas nas je posebno razveselila vijest kako je Osnovnoj školi Drenje odobreno sudjelovanje u projektu "Ruksak pun kulture".

Riječ je o jedinstvenom kulturno-edukativnom programu na državnoj razini koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima i školama.

Namjera programa je da umjetnost i kultura budu jednako dostupne svoj djeci, a u hrvatskim ga školama provode stručnjaci (književnici, likovni i kazališni, glazbeni i plesni umjetnici).

Programom "Ruksak pun kulture" naši učenici dobit će priliku više i bolje otkrivati umjetnost i kulturu, glazbu, baštinu, film, kazalište…, a sve to zahvaljujući školskoj knjižničarki Vlatki Štrk koja marljivo prati sve natječaje i neumorno radi kako bi učenici naše škole sudjelovali u zanimljivim i korisnim programima!