Volim! Čitam! Volim!
Autor: Administrator , 12. 2. 2019.

U Osnovnoj školi Drenje prvi put provodimo akciju prikupljanja slikovnica i knjiga za djecu pod geslom „Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“, u okviru obilježavanja Međunarodnog dana darivanja knjiga.

Zahvaljujući donaciji Gradske knjižnice Đakovo dvadesetak najboljih učenika razredne nastave na Dan zaljubljenih u svojim će rukama, osim anonimnih ili potpisanih ljubavnih poruka, svakako držati i darovanu slikovnicu ili knjigu.

U hvalevrijednu akciju uključilo se i nekoliko djelatnika naše škole. Osim što su darovali knjigu ili slikovnicu, odlučili su i međusobno razmijeniti naslove, ali na način da iznenade jedni druge. Knjige su zamotane u reciklirani papir, jer ipak smo mi ekoškola, i čekaju četvrtak kada će razveseliti nove vlasnike.

Pozivamo i sve vas da ako imate knjigu ili slikovnicu da svakako sudjelujete i obradujete naše male čitače.

Kada smo već spomenuli Dan zaljubljenih, podsjećamo da je i ove godine u školskoj knjižnici postavljena kutija u koju još uvijek stignete ubaciti svoje poruke. Budite kreativni i razveselite dragu vam osobu, simpatiju ili prijatelja. Unaprijed hvala svima!

Vaši mali knjižničari