Škola kao partner u projektu za darovite učenike
Autor: Administrator , 18. 1. 2019.

Ove školske godine sudjelujemo kao škola partner u projektu „Veliki potencijal male zajednice“ usmjerenom na prepoznavanje i rad s darovitim učenicima osječke udruge Klikeraj.

Jedna smo od deset slavonskih škola koja je uključena u projekt. S obzirom da potencijalno daroviti i daroviti učenici imaju specifične obrazovne potrebe, naglasak projekta je na edukaciji učitelja i stručnih suradnika te na organizaciji rada s darovitim učenicima. Koordinator projekta u školi je školska psihologinja u suradnji sa školskom pedagoginjom Anetom Orešković Buljan, knjižničarkom Vlatkom Štrk i učiteljicom razredne nastave Marijom Žaper. Nakon edukacije učitelja i stručnih suradnika slijedi postupak identifikacije darovitosti u 4. razredu te će se formirati skupina darovitih učenika s kojima će se provoditi radionice za poticanje kritičkog mišljenja, emocionalnih kompetencija i socijalnih vještina. Projekt je mali doprinos napretku nerazvijenih područja, a cilj mu je pronaći mališane koji imaju potencijal te ih potaknuti da postanu nositelji zajednice u kojoj žive.

Veselimo se nadolazećim aktivnostima i novim izazovima.

Marija Jurić, školska psihologinja