Pravo biti siguran, jak i slobodan
Autor: Administrator , 17. 12. 2018.

I ove smo godine proveli CAP program koji je primarna prevencija zlostavljanja, a osnažuje djecu u sprječavanju napada od strane vršnjaka, nepoznatih osoba te poznatih odraslih osoba iz okoline. S obzirom da ga provodimo drugu godinu za redom, stručna služba škole u studenom je održala edukativno predavanje za roditelje učenika 3. razreda te je 11. prosinca održana i radionica za učenike 3. razreda.

Kroz razne igrokaze učenici su naučili da imaju pravo biti sigurni, jaki i slobodni te kako očuvati svoja prava u slučaju eventualnog napada, bilo od strane vršnjaka, neznanaca ili poznatih odraslih osoba. Nakon radionice, učenici su likovno izrazili svoje dojmove. I ovaj smo se puta zabavili učeći te još jednom potvrdili kako CAP program doprinosi lokalnoj zajednici da zajedničkim snagama smanjimo ranjivost djece i njihovu izloženost različitim oblicima zlostavljanja. Više fotografija pogledajte pod opširnije.

Marija Jurić, školska psihologinja