Lektira iz vrećice u šestom razredu
Autor: Mihaela Topić, 29. 11. 2018.

Učenici 6. a razreda u srijedu su imali ˝Lektiru iz vrećice˝. Roman ˝Poljubit ću je uskoro, možda˝ na taj način postao je još zanimljiviji. Svaki je učenik kod kuće trebao oslikati papirnatu vrećicu i u nju staviti deset predmeta koje je povezao s pročitanim djelom.

Na satu su učenici jedan po jedan izlazili pred ploču i prezentirali svoju vrećicu i predmete u njoj. Bilo je tu perika, igračaka, čajeva, naočala, voća, kruha i još puno zanimljivih predmeta. Sat lektire prošao je uz puno smijeha, a učenici su izrazili želju da i ubuduće na ovaj način obrađuju lektiru. Nadamo se da će se na ovaj način ljubav prema čitanju prirodno razvijati i da će sat lektire postati jedan od dražih sati. Više fotografija pogledajte OVDJE.