Mjesec hrvatske knjige
Autor: Vlatka Štrk, 20. 10. 2018.

Svake se godine od 15. listopada do 15. studenog obilježava Mjesec hrvatske knjige, a ovogodišnja manifestacija posvećena je kulturnoj baštini. Glavna je tema Baš baština pri čemu je osnovni motiv glagoljica. Mjesec je to kada će sve knjižnice u Hrvatskoj, bez obzira na vrstu,  biti usmjerene na provođenje različitih radionica, slušaonica, parlaonica, gostovanja baš kao i na posjete organiziranih skupina (vrtićkih, školskih…).

Brojne će se aktivnosti održati i u našoj školskoj knjižnici, a neke su već i provedene. Tako smo imali posjet učenika iz Bračevaca i Paljevine, kao i posjet učenika 1. i 4. razreda matične škole u Drenju. Učenici razredne nastave su, nakon upoznavanja, poslušali slikovnicu Mačak Puf u knjižnici, a nakon toga su obavljali zadane aktivnosti. S učenicima 5. b razreda održana je radionica pričanja priča, a kao osnova nam je poslužila pripovjedačka knjiga i 28 karata pomoću kojih su učenici ispričali vlastitu priču.

Aktivnosti će se nastaviti kroz cijeli mjesec, a o svemu ćete biti pravodobno obaviješteni.