Učenici ih ne vole jer svaku ocjenu roditelji odmah vide
Autor: Lana Matković, 16. 10. 2018.

Od ove školske godine papirnati dnevnik postao je prošlost. Zamijenio ga je e-Dnevnik. Riječ je o web aplikaciji koja učenicama, roditeljima i nastavnicima omogućuje brži pregled ocjena, pismenih ispita i izostanka.

Većina učenika lako se snalazi u e-Dnevniku. Mišljena su podijeljena: jednima je odličan jer u svakom trenutku mogu provjeriti svoje ocjene i vremenik pisanih provjera, a drugi bi voljeli da nema e-Dnevnika za roditelje jer nas od sada mogu bolje kontrolirati. Moja mama misli da je e-Dnevnik super stvar jer tako može provjeriti ako joj nešto slažem vezano za ocjene.

I naši učitelji se vrlo lako i vješto snalaze u e-Dnevniku. Većina učitelja je rekla da je e-Dnevnik olakšao posao. Sviđa im se što imaju više mjesta za pisanje bilješki i to što roditelji odmah mogu vidjeti svaku ocjenu. E-Dnevnik ima jednu veliku manu, a to je nedostak komunikacije s roditeljima. Roditelji sve manje dolaze na informacije.

Iz sve ove priče možemo zaključiti da je e-Dnevnik korisna aplikacija, ali ima i onu lošu stranu.