Danas obilježavamo Svjetski dan voda
Autor: Marija Pešić, Vlatka Štrk, 22. 3. 2018.

Svi dobro znamo da bez vode nema života.

Naučili smo i da je svega 3% ukupne vode na Zemlji slatka voda. Još je manji postotak one vode koja nam je dostupna i koju možemo koristiti za piće i općenito za poboljšanje kvalitete života.

Znamo i da tijekom godine svakodnevno trebamo savjesno brinuti o održivom korištenju i očuvanju vode u prirodi.

Ipak, zbog sve veće ekološke ugroženosti vode u svijetu, Svjetskim danom voda, 22. ožujka svake godine, pokušavamo dodatno usmjeriti pažnju na važnost vode za život ljudi i opstanak života na Zemlji.

Učenice naše škole, Kiara, Sara, Antonia, Maja, Nives, Valentina, Petra i dvije Marine, ovom su prilikom snimile video uradak u kojem su opjevale vodna bogatstva našeg kraja.

Tekst pjesme Čarobne vode napisala je školska knjižničarka Vlatka Štrk. Kruno Štrk, profesor i gostujući vanjski suradnik iz Srednje struktovne škole Antuna Horvata iz Đakova pjesmu je uglazbio i odsvirao na ukulelama, a video spot napravljen je u suradnji s učiteljicom geografije Marijom Pešić.