16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Autor: Administrator , 17. 11. 2017.

Školska psihologinja Marija Jurić i školska knjižničarka Vlatka Štrk dana 16.11.2017. obilježile su Međunarodni dan tolerancije s učenicima prvog i drugog razreda OŠ Drenje.

Kroz brojne aktivnosti učenici su upoznati sa samim pojmom i značenjem riječi „tolerancija“, a potom su i na kreativan način pokazali koliko smo svi različiti te kako te razlike trebamo uvažavati.

Crtajući i izrezujući dijelove ljudskoga tijela od različitih papira učenici su u skupinama izrađivali svojega „Različitka“ kojeg su potom i predstavili.

Svaka skupina morala je izdvojiti dijelove koji im se sviđaju, odnosno ne sviđaju iz drugih skupina te smo na taj način zaključili kako je svatko imao drugačije ne samo viđenje, već i realizaciju ljudskoga lika, ali i naglasili kako te razlike trebamo tolerirati i njegovati.