Započeo CAP program u našoj školi
Autor: Administrator , 29. 10. 2017.

U petak 27. listopada, školska pedagoginja, psihologinja i knjižničarka održale su prvo predavanje za odrasle, tj. djelatnike škole na kojem su ih upoznale s ciljevima i filozofijom samog programa. Iako je predavanje duže trajalo, brzo je prošlo jer je sadržaj učiteljima bio i više nego zanimljiv što su potkrijepili pozitivnim povratnim informacijama u evaluacijskom dijelu. Općenito, CAP program dokazano je učinkovit program primarne prevencije nad i među djecom s fokusom na osnaživanje dječjih kapaciteta kako bi se smanjila njihova ranjivost na različite oblike zlostavljanja. Slijedi predavanje za roditelje učenika 3. razreda te radionice za učenike 3. razreda.

Sretni smo što smo imali priliku educirati se kako bismo mogli kvalitetnije djelovati u školi i zajednici po pitanju prevencije zlostavljanja djece i jedna smo od dvije škole koje provode CAP program na području Đakovštine.