Učenici trećeg razreda iz Slatinika izradili makete
Autor: Administrator , 19. 10. 2017.

Naši učenici 3. razreda područne škole Slatinik Drenjski imali su mali projekt u okviru nastavne jedinice "Plan mjesta" u kojemu su kroz višesatnu nastavu prirode i društva izrađivali maketu i tlocrt.

Prvo su s učiteljicom Željkom Rossi obišli okolicu škole, prošetali ulicom i promotrili objekte koje će crtati, odnosno izraditi modele istih. Promotrili su i odredili položaj ostalih viđenih objekata u odnosu na školu kao glavno polazište. Uslijedilo je crtanje plana i prostora oko škole, a zatim izrada modela objekata koje su vidjeli prilikom šetnje svojim selom. Na stiroporu su posložili izrađene modele objekata onako kako su raspoređeni u prirodi i dobili maketu okolice svoje škole.​ Na kraju je nastala skupina tlocrta koja je predstavljala plan njihovog mjesta gledanog odozgo. Modele na tlocrtu su označili dogovorenim znakovima - simbolima. Više fotografija pogledajte OVDJE.