Glagoljički medaljoni
Autor: Ena Djak-Skeledžija, Lana Matković, 19. 10. 2017.

Na satu hrvatskoga jezika vratili smo se u prošlost i učili o pismu starih Hrvata - glagoljici. Glagoljica je jedno od triju hrvatskih pisama. Hrvatima su je u 9. stoljeću donijeli učenici Ćirila i Metoda.

U početku nam je glagoljička azbuka bila teška i nepoznata, ali s vremenom je postala sve lakša i zanimljivija.

Učiteljica Evica Dernej predložila je da pravimo glagoljičke medaljone s inicijalima naših imena. Izradili smo lančiće i medaljone od glinamola za sve djelatnike naše škole i naše roditelje. Bili smo ponosni što smo ih tako obradovali, ali i tako otkrili novi modni detalj. Zabavno smo savladali azbuku i učili povijest hrvatskoga jezika!

Više fotografija pogledajte OVDJE.