Naši učenici KUD-a "Drenjanci" Drenje zablistali u Kutini
Autor: Sara Dešić, Lana Matković, Antonia Matanovac, Sara Mijatović, 17. 10. 2017.

U subotu, 14. listopada 2017. godine KUD "Drenjanci" Drenje nastupao je u Kutini na 15. festivalu dječjeg folkora Hrvatske.

U dječjoj i srednjoj skupini nastupa dvadesetak učenika naše škole, a voditeljica je učiteljica Kristina Filaković.

Prije nastupa posjetili su Muzej Moslavine u kojem su razgledali etnografsku izložbu autorice Slavice Moslavec pod nazivom "Zaviri ispod, donje rublje i higijena".

Nakon zanimljivih izložaka u muzeju učenici su obukli nošnje i otplesali svoja četiri plesa. Družili su se i uživali u programu koji su pripremili folkoraši iz svih krajeva Lijepe naše, ali i iz Bosne i Hercegovine te Češke.

Nakon večere uslijedila je zabava s ostalim sudionicima. Veseli i raspjevani sretno su stigli svojim kućama oko ponoći.

Više fotografija pogledajte OVDJE.