Tišina! Snima se!
Autor: Evica Dernej, 4. 4. 2017.

Kao što smo već objavili na našoj stranici, naša je škola pobijedila na natječaju „Jedi lokalno – djeluj globalno“ Udruge Žmergo.

Nagrada našim učenicima i njihovim učiteljima Mariji Pešić i Goranu Podunavcu stigla je u četvrtak – 30.3.2017.

Krenulo je snimanje profesionalnog videa – reklame.

Stigli su snimatelji – Filmaktiv iz Rijeke. Oni nisu samo snimatelji, već i redatelji, scenaristi. Oni su Marin Lukanović i Ana Jurčić.

Profesionalno, odmjereno, jasno i sažeto upoznali su naše učenike s opremom koju će koristiti, načinom snimanja, ponovili s njima filmska izražajna sredstva i motivirali učenike za rad. Takva radionica o video produkciji dobro je došla svima nama, a posebno učiteljici Evici Dernej iz medijske kulture.

Na radionici je sudjelovalo 22 učenika. To su učenici koji su sudjelovali u četirima video uratcima, ali i zainteresirani dobrovoljci.

Snimanje je trajalo tri sata! Niti jedan učenik nije se dosađivao. Svatko je čekao svoj set snimanja.

Marin je nekoliko puta rekao: „Sada znate kako je glumcima.“.

Znanje iz dramskog odgoja moglo se primijeniti u postupku snimanja, a to je bilo novo i rijetko iskustvo za naše dramce.

Najprije smo snimali slikovne zapise, a zatim zvučne.

Zrak je bio užaren, što od snažne rasvjete, što od vanjskih 23 °C, a najviše od naših dobrih vibracija.

U svemu tome sjetili smo se one „Kruha i igara“ jer da nam nije bilo ugljikohidrata, kojima smo punili baterije, smijeha i radoznalosti, teško bismo došli do kraja.

Gibali smo se, snimali, grickali, zračili na klupama ispred škole, zezali, opominjali učitelje (bili su najglasniji u svojim tihim komentarima)…

I došli do kraja. Bilo je 18:30h, a započeli smo u 14h!

Ono što nas je tjeralo da ostanemo pozitivni jest profesionalni uradak koji ćemo ugledati na HRT-u tijekom svibnja, a o tome ćemo vas izvijestiti točno na vrijeme.

Hvala svim našim učenicima, Marinu i Ani, učiteljima, a nadasve ravnatelju jer bez logistike (prehrambene) ne bi bilo igara!

Snimali smo snimanje, zato zavirite u fotogaleriju.