Nastavak Projekta Šafran
Autor: Administrator , 21. 3. 2017.

Ožujak je prvi proljetni mjesec. Proljeće je simbol rađanja, buđenja, obnove, mladosti… U našem školskom atriju procvali su žuti šafrani. Drugu godinu za redom učenici naše škole uključeni su u Projekt Šafran. Cilj projekta je upoznati mlade ljude s temom Holokausta te podizati svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu opskrbljuje škole lukovicama žutih šafrana koje se sade u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece koja su stradala u Holokaustu. Žuti cvjetići podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkom vlašću.

Više fotografija pogledajte na školskom fejsu!

Tanja Schleis, učiteljica njemačkog jezika