Muzej Apoksiomena oduševljen crtežom našeg Jurice
Autor: Darko Čota, 1. 3. 2017.

Muzej Apoksiomena smješten je u palači Kvarner na rivi u Malom Lošinju i trajni je dom skulpture Apoksiomena. Jedan dio muzeja je i Žuta soba koja prezentira medijsku stranu priče o slavi brončane skulpture.

Od danas na tom slavnom zidu, prepunim nepreglednim kaosom članaka, fotografija, novinskih naslova, plakata, papirnatih i printanih materijala vezanih za medijsku eksponiranost Apoksiomena, upisano je i ime Osnovne škole Drenje zahvaljujući našem učeniku Jurici Barešu.

"Veoma nam je drago što ste nam se javili i pokazali nam izniman talent Vašeg učenika Jurice. Odmah smo tiskali fotografiju koju ste nam poslali i postavili na zid naše tzv. Žute sobe. Naime, Žuta soba je zamišljena kao medijska soba u kojoj su izloženi razni članci i fotografije koji prate priču o Apoksiomenu. Sada je dio te priče postao i Juričin crtež Apoksiomena i jako nam je drago radi toga. U prilogu šaljem par fotografija kako bi vidjeli kako to izgleda u Žutoj sobi," obavijestili su nas iz Muzeja.