Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Administrator , 18. 11. 2016.

Dana 18. studenoga 1991. godine, nakon tromjesečnih junačkih borbi i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru.

Učenici naše škole na dostojanstven su način odali počast Vukovaru i njegovim braniteljima. Učenici 8.a i 8.b razreda, u sklopu nastave povijesti,  izradili su plakate u spomen na Dan pada Vukovara. Naši su osmaši nastavili i tradiciju pisanja Spomenice. Svake godine osmi razredi, na satu hrvatskog jezika, u Spomenicu zapisuju svoje dojmove i osjećaje koje su sa sobom ponijeli iz grada heroja. Njihove plakate i detalje iz Spomenice naše škole možete vidjeti u fotogaleriji.

Učenici 5., 6. i 7. razreda počast gradu Vukovaru odali su na satima povijesti s učiteljicama Zlaticom Dumančić i Matejom Brkić. Uz kratki osvrt na povijesna zbivanja u gradu Vukovaru 1991. godine, učiteljica Mateja Brkić priredila je prezentaciju koji prikazuje strahotu ratnog uništenja grada Vukovara, ali i detalje iz obnovljenog grada. Kliknite ovdje kako biste pogledali navedenu prezentaciju.

Priloženi dokumenti:
vukovar.ppsx (10.56 MB)